Tričko Teorie Velkého třesku
Trička ze a o seriálu The Big Bang Theory (Teorie Velkého třesku).
Kultovní sitcom The Big Bang Theory (Teorie Velkého třesku, zkráceně také TBBT) patří mezi nejoblíbenější a nejúspěšnější TV seriály posledních let. Velmi oblíbená jsou proto také trička, mikiny a další fanouškovské oblečení a předměty s motivy z tohoto seriálu – a zdaleka nejde pouze o tričko s nápisem The Big Bang Theory nebo Bazinga.
TRIKO TEORIE VELKÉHO TŘESKU
Výběr triček a věciček z českých obchodů. Proklikem se dostaneš na e-shop prodejce.
Kdo nosí tričko s motivem sitcomu Teorie Velkého třesku
- člověk, který chápe, že E=mc² a teorie strun jsou naprostým základem gramotnosti člověka
- geek, nerd, fyzik, ajťák a podobně postižený člověk (ať už v pánské, nebo dámské variantě)
- pokud místo Wow automaticky řekneš Bazinga!
- člověk s nadprůměrným IQ (Sheldonovo IQ je 180)
- muž, kterému se líbí blondýnky a zamiloval se do Penny
- ten, kdo má podobný komplex (méněcennosti) jako Wolowitz nebo Leonard, ale nebojí se to přiznat
- chlápek, který se stydí a je ostýchavý před dívkami jako Rajesh
- běžný fanoušek seriálu TBBT (člověk, který má rád inteligentní situační humor a sarkasmus)
Co takové tričko stojí – cena
Pořizovací cena triček v tomto výběru se pohybuje v rozmezí od 369 do 499 Kč.
Za podobné tričko člověk zaplatí v průměru 450 Kč.
A co na to kapitán Trikotrik?
„Kolik? 450 vočí? To jde. Takže si především nezapomeň ve své šrajtofli na nákup toho trička už předem alokovat nějakou takovou podobnou částku, cajk? Ať pak zase doma neposlouchaj, že bys ho moc chtěl a že po něm toužíš, ale že prý už nemáš a že do výplaty daleko…“
Nejlevnější tričko
Triko za 499 vočí
Zajímavosti ze seriálu The Big Bang Theory
Sitcom Teorie Velkého třesku vysílá americká televize CBS od září 2007. Dosud bylo natočeno 7 řad (sezon), které dohromady mají 159 epizod. Před těmito díly předcházely dva pilotní filmy. První pilotní díl nebyl schválen pro vysílání, proto tvůrci sitcomu museli udělat několik změn, vymysleli některé nové postavy a natočili ještě druhý pilotní snímek, který dal konečnou podobu pozdějšímu veleúspěšnému seriálu.
Hlavní postavy
Jméno hrdiny a v závorce je uveden herec / herečka
- Sheldon Cooper (Jim Parsons)
- Leonard Hofstadter (Johnny Galecki)
- Penny (Kaley Cuoco)
- Howard Joel Wolowitz (Simon Helberg)
- Rajesh Ramajan Koothrappali (Kunal Nayyar)
Další role
- Amy Farrah Fowler (Mayim Bialik)
- Bernadette Marien Rostenkowski (Melissa Rauch)
Popis seriálu z Wikipedie: Teorie Velkého třesku (anglicky The Big Bang Theory) je americká situační komedie ze světa mladých fyziků. Dělá si legraci z jejich osobního života, stejně tak z nerdovské subkultury současné americké mládeže, a staví je do opozice k obyčejným lidem, kteří jsou vykreslováni jako hloupí, leč šťastní a sociálně naplnění jedinci.
Tričko Bazinga
Velkou popularitu si získala hláška Bazinga a úplného masakrálně masového rozšíření po fanouškovské subkultuře se dočkalo Triko s nápisem Bazinga. Tričko s nápisem Bazinga je jako tvůj dres, ve kterém vstupuješ do každého intelektuálního klání. Je to nápis, je to hláška, je to logo, je to tvůj výraz – Bazinga je tvé image; image někoho, kdo lstivými vtípky rozseká večírek plný brejlatých intošů.
Vzpomínáš: v jednom z prvních dílů Sheldon Cooper z televizního seriálu Teorie velkého třesku připravil lest a když past sklapla, šibalsky se usmál a křikl: „Bazinga!“. Rázem se toto zvolání stalo kultovním. Geekové, nerdi a všichni lidé se smyslem pro sarkasmus a situační humor začali toto slovo používat v běžné řeči. Nápis a logo Bazinga! se objevily na tričkách, mikinách, hrníčcích a všech různých fanouškovských předmětech.
Co to znamená Bazinga
Bazinga! je jedna z těch hlášek, které se v určité etapě vývoje lidské civilizace staly naprosto zásadními. Něco jako anglické bingo!, gotcha!, fooled you!, cool!, D'oh!, v češtině slovíčka apríl!, dostal jsem tě!, hustý!, baník p*čo! nebo třeba internacionální abrakadabra. Každá z těchto hlášek znamená trochu něco jiného a používá se v jiných situacích, ale něco mají společné. Jsou to slova takříkajíc okřídlená, nesmrtelná, hojně používaná, jejich vyznění je závislé na kontextu... a co je nejdůležitější: každý mluvčí daného jazyka, který ten daný kontext zná, hlášce tohoto typu rozumí, aniž by často vlastně věděl, co to samotné slova doopravdy znamená. Co znamená apríl? Co znamená takové abrakadabra? A co tedy znamená slovo Bazinga?
Bazinga je vymyšlené slovo, které neznamená nic konkrétního. Má stejný nebo hodně podobný význam jako jiné zvolání obvyklé v anglickém jazyce: gotcha! (mám tě!, napálil jsem tě!).
Objevily se ale také určité teorie, které se nespokojily se strohým konstatováním, že jde o pouhé situační zvolání, a pokusily se odhalit a vyložit skutečný smysl slova Bazinga. Tak třeba:
- jde o zkratkové slovo složené z názvu chemických prvků baryum, zinek, galium – BaZinGa.
- nebo etymologický výklad: základem slůvka bazinga je anglické slovo zing, což je slovo, které se obvykle vysloví po té, co se odvykládá vtip. V urban slovníku se uvádí také varianta slova bazinga v podobě bazing – což označuje celou vtipnou situaci.
Znáš další podobné teorie o původu a významu slova Bazinga? Poděl se s námi, napiš do komentářů po článek!
Další věci s motivem TBBT
Podívej se na malou ukázku věcí s námětem ze seriálu Teorie Velkého Třesku: