Bezešvé triko

Bezešvá trika, funkční a termo trička
Jakub Dokoupil | 17. 12. 2014, aktualizováno: 19. 06. 2019 - 11:19:56

Bezešvé triko a tílko, stejně tak jako spodní prádlo a další oblečení ušité technologií bez švů jako mohou být legíny nebo třeba šortky, má několik velikých předností. Bezešvá trička mezi tzv. funkční oblečení či termo prádlo, proto jsou taková trika ideální pro sportovní aktivity a turistiku. Přednosti bezešvého trička ocení sportovec zejména v chladném počasí, např. při běhání či jízdě na kole ve studených podzimních nebo jarních dnech a především pak při různých zimních sportech v čele s lyžováním. Na vlastnosti bezešvých triček nedají dopustit ale ani ženy při aerobiku a různém jiném kondičním cvičení a ženy, které cvičí proto, že chtějí zhubnout.

Barvy bezešvých triček

Můžeš si vybrat tričko černé, bílé, modré, stříbrné, červené, růžové nebo žluté barvy.

Černé

Bílé

Modré

Ostatní

Proč nosit bezešvé tričko

Bezešvé funkční triko vyrobené z materiálu s vysokou elastičností dokonale odepne tělo, a tím zajistí mimo jiné optimální termoregulaci. A díky minimálnímu počtu švů nepronikne přes speciální látku trička pot. Bezešvá trička se tedy postarají o správnou teplotu těla, zajistí, že sportovci nebude zima a zároveň že bude v suchu, respektive bezešvé tričko se postará o pocit sucha, jelikož všechen pot zůstane na těle a nepronikne do dalších vrstev oblečení, a tím se výrazně eliminuje tzv. ofouknutí, které často končí nepříjemným nachlazením či závažnější nemocí.

Některá bezešvá trička jsou navržena pro nošení nejen v zimě, ale také za teplého počasí. Vysoce elastická bezešvá anatomicky tvarovaná trika z jemné látky se chovají jako tzv. „druhá kůže“, které mají kromě zmíněné termoregulace také velmi dobré aerodynamické vlastnosti, což ocení zejména vrcholoví profesionální sportovci.

Bezešvá trika nenosí ale jen sportovci na své cvičení. Stejně tak dobře se hodí také třeba na ples nebo večírek. Bezešvá trička nabízejí jedinečný estetický zážitek. Top z hladké látky beze švů se skvěle hodí pod večerní šaty, ve kterých dámy vyrazí na ples.

Muži si mohou např. ze zdravotních důvodů podvléknout bezešvý nátělník pod košili, což ostatně platí také pro ženy, které navíc jistě ocení také zeštíhlující a stahovací efekt, který nabízí bezešvá trika. Stahovací triko vyrobené bezešvou technologií významně formuje postavu, stahuje břišní partie i boky a nechá vyniknout dámským partiím horním a zároveň se přizpůsobí celkové figuře.

Bezešvé triko pro ženy, muže i děti

Pánské

Dámské

Dívčí

Unisex

Dětské

Výrobci a značky bezešvých triček

Craft

Ostatní

Další bezešvé oblečení

Podívej se na malou ukázku dalšího bezešvého oblečení: podprsenky, mikiny a kalhotky.

Podprsenky

Ostatní