Vintage triko

Retro a vintage trička
Jakub Dokoupil | 20. 10. 2014, aktualizováno: 14. 04. 2019 - 08:28:44

Retro a vintage styl ovlivňují současnou módu na každém kroku. Vlivu těchto stylů se pochopitelně nemohla vyhnout ani trička. Vintage tričko může na první pohled působit poněkud sepraným nebo omšelým dojmem, ale věřte, je to záměr – a je to moderní a parádní a ve světě to frčí!

Barvy vintage triček

Můžeš si vybrat tričko šedé, černé, modré, žluté, oranžové, bílé nebo béžové barvy.

Šedé

Černé

Modré

Ostatní

Vintage trička těží z toho nejlepšího dob minulých, takže se vracejí ke starým (ale osvědčeným!) vzorům a hrají si s motivy, obrázky a potisky, které na tričkách nosili už naši otcové a matky. Oproti retro stylu jsou vintage trika ale zpracovávaná a navržena nově, nesnaží se pouze kopírovat to, co se nosilo, ale chtějí skloubit staré dobré s novým progresivním. To se projevuje třeba na materiálu triček. Typické vintage triko je vyrobené z nového moderního materiálů, ale střih a podoba trička se nechává inspirovat výrazem, jakým působila módní trička např. v osmdesátých letech – ale častěji i mnohem dříve. Jednoduše řečeno vintage triko je takové tričko, které má na sobě patřičnou patinu nostalgie, ale jinak jde o tričko ze zcela nové kolekce.

Vintage motivy na vintage tričkách

Mezi oblíbené motivy vintage triček patří např. stará loga (např. loga sportovních klubů, oblíbené jsou třeba baseballové týmu), grafické ztvárnění tradičních značek s dlouhou historií, obrázky starých předmětů (různých exotických nádob, aut, motorek), které ve své době představovaly vrchol technologii, různé variace inspirované obrázky z metalových triček osmdesátých let a také různé jaderné texty a nápisy, které jsou výtvarně zpracované takovým tím okrasným písmem, jímž byly v půlce minulého století napsány např. vývěsní tabule na malých krámcích a stáncích rychlého občerstvení nebo názvy a nadpisy článků módních a lifestylových časopisů téže doby.

Asi nejpopulárnějšími vintage tričky jsou ta s proužky, vždyť proužkovaná trička člověka doprovází od dob slavných mořeplavců na plachetnicích, ano, toto je skutečný vintage styl.

Retro triko pro ženy i pro muže

Pánské

Dámské

Chlapecké

Dětské

Výrobci a značky vintage triček

Belabel

Batman

Ostatní

Další vintage věci

Podívej se na malou ukázku stylových vintage a retro věcí: tenisky, mikiny, figurky, peněženky, tílka, kšiltovky, čepice, trenýrky, kabelky, tepláky, batohy, placky, aktovky, bačkory, šaty, hodiny a košile.

Tenisky

Mikiny

Figurky

Peněženky

Ostatní