Tričko s tygrem

Trička s motivem nebo obrázkem tygra
Jakub Dokoupil | 18. 10. 2014, aktualizováno: 19. 06. 2019 - 11:19:37

Trička s tygrem patří mezi další oblíbená trika se zvířecím motivem. Potisk tygra na tričku bývá buď fotorealistický, to např. u triček z kolekce specialisty na trička se zvířaty, značky The Mountain. Často také bývá tygr na obrázku jen jako by nakreslený jednoduchými tahy ve stylu ilustrační kresby, kde krásně vynikne tygří oranžová srst s černými pruhy (pokud nejde o bílého tygra).

Barvy triček s tygry

Můžeš si vybrat tričko šedé nebo bílé barvy.

Různé

Proč lidé nosí tričko s tygrem?

Proč si obléknout tričko s obrázkem tygra?

1. Trička s tygrem nosí vládci

Tygr je velmi silná a obrovská kočkovitá šelma, dokonce je to ta největší kočkovitá šelma. A ne, není pánem všech zvířat, tím je lev, ale hned po lvu je adeptem na pomyslnou zvířecí korunu právě tygr. A vzhledem k tomu, že oproti lvu, který obývá Afriku, tygr žije v Asii, tak se dá říct, že tygři vládnou minimálně právě na tomto kontinentě.

2. Tričko s tygrem nosí lovec

Tygr je lovec; lovec, který se ničeho nebojí, a proto si jako svou kořist vybírá jen velká zvířata, velké soupeře, se zajícem čas ztrácet nebude. Pokud ve své duši také cítíš ukrývajícího se lovce, který číhá na velké zvíře, pak tygr na tvém tričku to tvému okolí sdělí více než výmluvně. Běž lovit jako tygr!

3. Triko s tygrem nosí ten, kdo touží po tygřici

Ale na druhou stranu jsou tygři samotáři. Takže pokud si chceš ulovit nějakou tygřici na společné večerní hrátky, pak je možná vhodnější volit jako symbol na tričku jiné zvíře, které bude více společenské. Ovšem pokud narazíš na tu pravou tygří kočičku, které se ve tvých tygřích spárech bude líbit, zjistíš, proč se některým přítulným holkám říká, že to jsou tygřice.

4. Tygr má léčivou a magickou moc

Tygr má podle tradiční asijské medicíny léčivou moc, tedy tygří kosti a orgány, které člověk sní, mají tyto léčivé účinky. Možná ale i pouhé nošení oblečení s tygřím motivem působí pozitivně na zdraví. Rozhodně je snazší si obléct triko s tygrem, než tygra sníst.

5. Tygr je symbol

Pro hinduismus je tygr symbolem války. A své tradiční místo má tygr také v čínském zvěrokruhu.

6. Sandokan je Malajský tygr

Sandokan se rozběhl proti tygrovi, odrazil se k mohutnému skoku, tygr proti němu, vyskočili, on s mačetou nad hlavou, tygrovy drápy hrozivě zasvítily v paprscích slunce, šlehl a jedním máchnutím ostřím rozpáral v letu tygrovi břicho. Vyhřezla střeva s tupým šplouchnutím dopadla na zem. Kdo by tomu věřil? Přesto se však slavnému pirátovi Sandokanovi od pradávná říká Malajský tygr. I když dnes už máme samozřejmě jinačí hrdiny a jiná hero trička.

7. Bílý tygr je vzácný

A co bílý tygr? Tričko s bílým tygrem je naprosto ideální třeba pro návštěvu Liberecké Zoo, která tuto kouzelně vypadající kočku se zděděnou barevnou odchylkou chová.

Tygří triko pro ženy i pro muže

Pánské

Dámské

Výrobci a značky triček s motivem tygra

Belabel

T-Shock

Další věci s motivem tygra

Podívej se na malou ukázku věcí s tygřím motivem: šátky a ponožky.