- - -> Je to tak? - - ->

Tričko Lisa (Líza) Simpson

Podívej se kolem sebe, co mají fanoušci seriálu The Simpsons na tričkách, na mikinách, na batozích, na čepicích...? Je to bez debat, nejvíce se nosí trička s Bartem a Homerem Simpsonovými. Tito dva týpci jsou důvodem, proč seriál o Simpsonových všichni sledujeme: Fascinují nás záporňáci, fandíme jim, vidíme se v nich, chceme být jako oni. Není proto divu, že to dobromyslná moudrá šprtka a vzorňačka Líza Simpsonová nemá v této hvězdné konkurenci sympatických lenochů, jízlivých drzounů a legračních budižkničemů vůbec snadné. A to platí i o oblečení s motivem Lízy Simpsonové. Triček, na kterých je vyobrazena Líza (nebo triček, tílek, mikin atd. s nápisem Lisa Simpson), je oproti tričkům s obrázkem Barta a Homera jako koblih, které Homer raději dobrovolně rozdá chudým, než aby je snědl a ztloustl... ...cože, žádné triko s Lízou Simpsonovou neexistuje? Ne, ne, vůbec žádné tričko, to zase ne, to jsem přehnal, pár se jich s motivem Lízy koupit dá. Ať už z oficiální licencované produkce, nebo nějaké ty zdařilé či méně zdařilé neznačkové napodobeniny z fanouškovských a tričkových e-shopů nebo levné fejky z tržnice (které ale za levný peníz určitě udělají radost třeba malým holčičkám, co chodí teprve do školky a pravost značkového produktu mají ještě totálně v paži).

Kdo je Líza Simpsonová?

Líza Simpsonová je dcera Homera a Marge a mladší sestra Barta a starší sestra Maggie. Osmiletá Líza je velmi inteligentní děvče se smyslem pro pořádek a zároveň je zarputilou obhájkyní pravdy, poctivosti a čestnosti. Pravý opak Barta. Její IQ dosahuje skoro 160, což ji řadí do elitní kategorie geniálních lidí. Líza je velmi pilnou a poctivou studentkou. Mezi její nejoblíbenější předměty ve škole patří dějepis. Má ráda hudbu, sama hraje na saxofon. Ve volném čase se kromě dalšího vzdělávání věnuje hlavně veřejně prospěšným činnostem. Patří například k hnutí, které obhajuje práva zvířat, hlásí se k ekologickému spolku apod.

Je Líza Simsonová hezká holka?

To musí každý posoudit sám podle svého vkusu. Sama se za krásnou nepovažuje, ale je to hlavně proto, že do popředí staví své vlastnosti: inteligenci, poctivost, pečlivost, čestnost. Faktem ale je, že v jedné z epizod seriálů se Líza stala vicemiss města Springfield (Epizoda Líza královnou krásy).

Líza je tak typem emancipované mladé ženy, která nechce být obdivována proto, jak vypadá, ale proto, jaká je a co dokázala. Pokud se na svět díváš stejně jako Líza, určitě tě s touto houževnatou dívkou pojí silné pouto, které můžeš demonstrovat třeba hezkým tričkem s Lízou Simpsonovou.

Líza Simpsonsová nebo Lisa Simpson?

V českém a originálním anglickém znění je rozdíl mezi podobou jména této malé hrdinky. Líza se v anglickém originále jmenuje (píše) Lisa. Taktéž její příjmení není v původním znění pochopitelně přechýlené (Simpson-ová). Tato skutečnost občas znesnadňuje v pátráních po informacích o členech Simpsonovic rodině, zejména na internetu. Přesto však by se v češtině měla používat počeštěná podoba Lízina jména. A vůbec nevadí, že když si koupíte tričko s Lízou Simpsonovou, bude na triku vedle žlutého obličeje nápis Lisa Simpson; každý vi, o koho jde.

Zajímavostí je také to, jak Líza získala své jméno. Její rodiče ji pojmenovali podle jména vlaku, který se jmenuje LI´L LISA, a v němž Homer s Marge vyrazili na první výročí své svatby.

Role Lízy v seriálu The Simpsons

Na animovaný seriál o rodině Simpsonových se většina z nás asi dívá hlavně proto, že nás fascinuje a baví postavy rošťák Bart a lenoch Homer. Tyto roztomile figurky se spoustou „obdivuhodných“ záporných vlastností prostě milujeme. Proto také všechna ta vtipná seriálová trička s postavičkami Simpsonů mají na obrázku Barty a Homery. Kdyby v seriálu The Simpsons ale proti nim nestály jejich kladné protějšky Líza Simpsonová a maminka Marge, popularita těchto postaviček by zdaleka nebyla taková. Protože teprve z kontrastu těchto vzájemně tolik rozdílných postav, z třenic, v nichž vystupuje na povrch obrovská rozdílnost jejich povah a následného jednání a činů, se rodí ta opravdová zábava. A navíc bez Lízy by Simpsonovi v čele s marnotratným Homerem asi už dávno skončili v drápech exekutora, vždyť malá školačka Líza se stará o účetnictví celé rodiny.

Vyloženě tričko Lisa Simpson na TrikoTrik.cz asi nemáme, ale co říkáš na tato podobná trika:
...eh, možná to nejsou úplně podobná trička, možná jsi hledal krapet jiné triko, ale zato ti ukážu novinky ;)

Nejnovější trička

Značka: Adler czech a.s.
Dětské funkční tričko Playtime
Značka: Adler czech a.s.
Pánské funkční tričko Playtime
Značka: Adler czech a.s.
Dětské funkční tričko Fantasy
Značka: Adler czech a.s.
Dámské maskáčové tričko 122
Značka: Adler czech a.s.
Námořnické tričko Sailor
Značka: Bauinvest
Dámské triko Pyšná fotbalová máma
Značka: Bauinvest
Triko Šipky evoluce
Značka: Bastard
Bastard Diagnóza dámské tričko
Tričko Lisa (Líza) Simpson
Tričko Lisa (Líza) Simpson

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Komentáře, recenze a zkušenosti

Zatím nikdo nenapsal svůj názor.